sobota, 2 sierpnia 2014

Włóż na siebie dzieło sztuki

„Trzeba być dziełem sztuki albo nosić dzieło sztuki” powiedział Oscar Wilde, a krakowska inicjatywa Grupa LASEM wzięła sobie jego słowa bardzo do serca. Wszystko za sprawą kolekcji ubrań, które tworzą z dzieł malarskich! Tak, tak, wycinają płótno z obrazu i szyją z niego sukienkę. 
Cel, jaki obrali, to tajemnicza „deframestracja”, czyli przetwarzanie jednego przedmiotu czy medium nadając mu nowy charakter. W efekcie powstają takie oto dzieła:


Grupa LASEM składa się z młodych artystów i projektantów z różnych części Polski, którzy pielęgnują swój „las” nowych pomysłów w Krakowie. Ich działania łączą sztukę performance, malarstwo, biznes i modę. 
Prezentowali się światu w wielu miejscach, między innymi na krakowskim TEDx, w poznańskim KontenerART i zeszłorocznym Openerze. Teraz efekty ich pracy możecie obejrzeć na Sopot Art & Fashion Week od 10 do 16 sierpnia. W ciągu pierwszych trzech dni będzie można zobaczyć, jak tworzą swoje dzieła, w środę zapraszają na performance „Nigdy nie umieraj przed premierą” na sopockiej plaży, a finalny pokaz mody odbędzie się 15 sierpnia. Artyści planują kilka niespodzianek dla gości odwiedzających ich na festiwalu. Nie pozostaje nic innego, jak tylko przyjść zobaczyć. 
I właśnie w tym miejscu mam dla Was małą niespodziankę. Grupa LASEM ma dla moich Czytelników zaproszenia na całą serię wydarzeń w ramach Sopot Art & Fashion. Umówmy się, że pierwsze dwie osoby, które prześlą na kontakt@artattack.com.pl wiadomość, że chcą wybrać się na festiwal, dostaną zaproszenie :)

 

Więcej o Grupie LASEM dowiecie się na ich stronie www i facebooku.

Wpis nie jest wpisem sponsorowanym, jest wpisem „koleżeńskim”. Zapraszam Was na Sopot Art & Fashion w imieniu koleżanki Karoliny z Grupy LASEM. Dobry pomysł i dobry design zasługują na chwilę uwagi :)

2 komentarze:

  1. jestem pod dużym wrażeniem. Fantastyczny pomysł :). Co ja bym dała za tak wspaniałą sukienkę :)

    OdpowiedzUsuń