piątek, 21 marca 2014

Akcja Wiosenne gotowanie

Domagacie się kolejnych artakcji, skoro tak - proszę bardzo. Pierwsza doba wiosny jest idealna na ogłoszenie kolejnej. Przed Bożym Narodzeniem będziemy wysyłać sobie prezenty, w wakacje pocztówki z podróży, a na wiosnę podzielimy się... ulubionymi wiosennymi przepisami kulinarnymi. Na pewno znajdą się tacy, którzy pokręcą nosem mówiąc, że nie potrafią gotować. Wyprzedzę Was ogłaszając, że coś na pewno potraficie przygotować i chętnie się tym podzielicie. Może w Waszej rodzinie krąży jakiś legendarny przepis na coś pysznego, lub tylko Wy wiecie jak upiec nietuczące ciasteczka czy przygotować orzeźwiającą lemoniadę. Inspirujcie się rodzinnymi przepisami, mamami, babciami, dziadkami i ciociami. Warunki są dwa: (1) przepis jest Waszego autorstwa lub pochodzi z Waszej rodziny oraz  (2) własnoręcznie przygotowujecie kartkę z przepisem dla osoby, która zostanie Wam przypisana. Wyciągamy starą papeterię, kredki, pisaki, kleje, papiery, wstążki i zaczynamy zabawę ze scrapbookingiem. Ma być z serca, nowocześnie albo retro, własnoręcznie, nie komputerowo. Do przepisu możesz dołączyć jeden z niezbędnych składników by zachęcić odbiorcę do wypróbowania przepisu.


Regulamin akcji:
1. Udział w akcji jest dobrowolny. Uczestnik zgłaszając się zobowiązuje się do przygotowania i wysłania kartki/listu z wiosennym przepisem osobie wyznaczonej przez organizatora (mnie).
2. Przekazanie swoich danych jest dobrowolne - adres zostanie przesłany tylko jednemu Uczestnikowi, który wyśle przepis. Organizator akcji (ja) zapewnia, że nie będzie wykorzystywać adresu w żadnym innym celu.
3. Zgłosić należy się mailowo na adres kontakt@artattack.com.pl z dopiskiem w temacie: Wiosenne gotowanie - zgłoszenie.
4. W zgłoszeniu należy podać: imię, nazwisko, adres pocztowy, adres bloga (jeśli posiadasz) oraz krótki list w formie trzech haseł związanych z Twoimi ulubionymi smakami. Mój list wyglądałby następująco: "biała czekolada, mango, pistacje". Podane smaki pomogą nadawcy dopasować przepis, jednak można przygotować przepis zupełnie z nimi nie związany. UWAGA! Jeśli jesteś wegetarianinem lub nie tolerujesz niektórych pokarmów, daj znać!
5. Do zabawy można zgłaszać się do 31 marca, następnie w ciągu jednego tygodnia każdy dostanie informację mailową z adresem osoby, do której wyśle przepis.
6. Przed wysłaniem listu należy zrobić zdjęcie kartce (lub ją zeskanować) z przepisem i przesłać do mnie na adres kontakt@artattack.com.pl z dopiskiem w temacie: Wiosenne gotowanie - zdjęcie. Proszę także o przesłanie przepisu w wersji elektronicznej. Z zebranych materiałów stworzymy album wiosennych przepisów.
7. Do 20 kwietnia należy wysłać przepis na podany adres pocztowy.
8. Zgłoszenie się do akcji jest równoznaczne ze zgodą na publikację przesłanych materiałów na blogu www.artattack.com.pl, stronie facebook.com/artattack.beinspired oraz www.issuu.com
9. Kilka wskazówek związanych z przygotowaniem przepisu:
a) przepis powinien być sprawdzony
b) przepis powinien być własny, pochodzący z rodzinnych zbiorów
c) w przepisie proszę podać ile porcji z niego powstanie
d) w przepisie proszę ujednolicić jednostki, jeśli używamy "szklanek" jako miary, proszę dodać opis jaką szklankę mamy na myśli
e) przepis powinien być ręcznie napisany na ozdobnej kartce (tradycyjnej papeterii lub wykonanej własnoręcznie)
f) przygotuj taki list, z którego sama byś się ucieszyła - starannie i z sercem!
g) jeśli to możliwe i jeśli masz ochotę, do przepisu dołącz jeden z niezbędnych składników by zachęcić odbiorcę do wypróbowania przepisu
h) przepis wyślij pocztą (polecam list polecony, by mieć pewność, że adresat otrzyma przesyłkę)
10. W zabawie mogą brać udział osoby, które nie posiadają bloga. Osoby prowadzące bloga zachęcam do umieszczenia podlinkowanego banerka u siebie na blogu.
11. Użytkowników aplikacji Instagram zachęcam do zrobienia zdjęcia przygotowanego lub otrzymanego przepisu i/lub potrawy wykonanej z przepisu i oznaczenia hashtagiem #artakcja_gotowanie
12. Jako organizatorka akcji nie ponoszę odpowiedzialności za niesolidnych Uczestników, którzy nie wywiążą się z zasad zabawy.
13. Zgłoszenie się do akcji jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu.

Jeśli macie jakieś pytania - chętnie odpowiem!
Nie mogę się doczekać Waszych przepisów i ich papierowych interpretacji:)

12 komentarzy:

 1. Oczywiście zgłaszam się ;) Za chwilę wy ślę meila i wstawię baner na blogu ;)
  http://pocztowki-ag.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń
 2. Ooo zgłaszam się i ja :) Zaraz piszę maila i już zaczynam myśleć nad przepisem. Świetny pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 3. Hmm, muszę pomyśleć nad przepisem i jak coś wymyślę to się zgłoszę ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. i ja wezme udzial! chcialam zauwazyc ze punkt 4 i 10 sobie zaprzeczaja, w 4 jest napisane zeby podac nazwe bloga jesli sie takiego posiada a w 10 ze nie mozna brac udzialu jesli sie bloga posiada..

  OdpowiedzUsuń
 5. juz wszystko jasne ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy zebrane przepisy będzie można gdzieś później przeczytać? Extra gdyby została gdzieś umieszczona taka "nasza" książka kucharska :-D

  OdpowiedzUsuń
 7. super pomysł:) już się zgłaszam :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Zgłoszenie wysłane! Super akcja :-)

  OdpowiedzUsuń