sobota, 23 czerwca 2012

Lato zaczyna sie w Gdyni !


Takie hasło towarzyszy wydarzeniu, które co roku odbywa się ostatniego dnia czerwca Cudawianki. Warsztaty, konkursy, koncerty odbywać się będą w centrum miasta i na plaży miejskiej. Można stworzyć samemu magnesy, różne cuda w warsztatach Elektrośmieci, a także stworzyć wianki. Wieczorem wystąpią Fisz Emade, zespół SOFA, brytyjska wokalistka – EBONY BONES oraz TRICKY.

Wydarzeniem, którego nie mogę się doczekać jest Kulinarny Szlak Centrum Gdyni. To możliwość odwiedzenia wybranych restauracji i spróbowania dań za niewielką opłatą. Ważne jest, aby zwiedzanie dobrze zaplanować i zostawić miejsce w żołądku na wszystkie przysmaki, których chcemy spróbować. Niewarto się spieszyć, mamy trzy dni (29.06-1.07). Restauracje mają przygotowane specjalne menu, z reguły proponują swoje specjały lub najoryginalniejsze pozycje. W zeszłym roku koszt jednego dania wynosił 5 zł. Mam nadzieję, że teraz również nie będzie zbyt wysoki, bo chciałabym odwiedzić prawie wszystkie miejsca. A są to: Boolvar Club, COCO, Cynamon, Hollywood Dinner, Kapitan Cook, La Luna, Lavenda Cafe, Łysa Żyrafa, Petit Paris, Pod Dębem – Hotel Gdynia, Sztuczka oraz Trio. Szczegóły na stronie internetowej Szlaku.


Od 14 czerwca do końca sierpnia w wybranych placówkach Miejskiej Biblioteki można wymieniać książki w ramach tzw. bookcrossingu uwalnianie książek. I tak, przychodzimy z dowolną swoją książką, wybieramy jakąś z tych dostępnych i wymieniamy. Oprócz miejskich bibliotek akcja prowadzona jest w Caffe Anioł i Cafe Cyganeria oraz w Muzeum Miasta Gdyni – gdzie można dostać literaturę historyczną.

Pełen kalendarz imprez dostępny jest tu.

3 komentarze:

 1. Super, że o tym napisałaś:) Na pewno się wybierzemy:)

  OdpowiedzUsuń
 2. A może polecasz szczególnie, którąś z tych restauracji??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Tak, szczególnie polecam: COCO (w Centrum Gemini), Cynamon, La Luna i Lavenda Cafe. Te, których nie znam i nie mogę się doczekać to: Petit Paris, Łysa Żyrafa i Sztuczka.
   Pozdrawiam, miłego buszowania po Gdyni i czekam na relację :)

   Usuń